Petru Moraru preia frâiele viceprimăriei în Cernavodă
Consiliul Local Cernavodă a fost convocat în ședință extraordinară pe 22 iunie, unde pe ordinea de zi s-a aflat și proiectul de hotărâre pentru nominalizarea unui nou viceprimar, în urma pierderii funcției de către Cătălin Apostol. Acesta a fost demis ca urmare a votului consilierilor.
În cadrul ședinței, Petru Moraru, membru USR, a fost propus pentru postul de viceprimar și a fost votat cu 14 voturi „pentru”. Cătălin Apostol (AUR) a părăsit sala înainte de exprimarea votului. Din partea AUR, Adrian Mîrșu a votat de asemenea pentru Moraru.
