Madonna sugerează o apariție de senzație la Glastonbury și dezvăluie sentimente de invidie față de Kylie Minogue
Cântăreața americană Madonna a mărturisit că a fost geloasă pe Kylie Minogue și a lăsat să se înțeleagă că va fi cap de afiș la festivalul Glastonbury 2026, într-un amplu interviu acordat jurnalistului britanic Graham Norton.
În cadrul discuției, Madonna a vorbit despre viitorul său album, Confessions II, care o readuce în mediul care o definește cel mai bine: ringul de dans. „Așa am început”, a explicat ea. „Am fost dansatoare. Dansul este în ADN-ul meu. Creează comunitate și, uneori, chiar relații.”
Albumul este inspirat din începuturile sale în New York-ul anilor 1980 și include un duet cu fiica sa, Lola, în care abordează tensiunile din relația lor. Un alt cântec, Fragile, este dedicat fratelui său, Christopher, care a murit de cancer în 2024.
Madonna a exprimat nerăbdarea de a împărtăși noul album cu fanii, subliniind că „spune o întreagă poveste… Nu pot să fac pur și simplu muzică de dans fără niciun sens.” Totuși, artista a recunoscut că „nimeni nu vrea vreodată să danseze cu mine”, explicând că se lasă prea mult purtată de muzică și că „înnebunește” pe cei din jur.
În timpul interviului, Kylie Minogue a apărut deghizată în barmaniță și i-a servit Madonnei un cocktail cu grapefruit. Aceasta a fost o referire la momentul de acum 26 de ani, când Madonna a purtat un maiou cu numele „Kylie Minogue” la gala MTV Europe Music Awards din Suedia, gest care a surprins-o pe artista australiană.
Madonna a făcut o mărturisire surprinzătoare, afirmând: „De fapt, eram puțin geloasă pe tine.” La întrebat de Graham Norton de ce, Madonna a răspuns: „Pentru că era atât de drăguță. Cred că fostul meu soț de atunci [Guy Ritchie] avea o pasiune pentru ea, iar eu îmi spuneam: «N-o să fiu niciodată la fel de frumoasă precum Kylie.»”
