Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, își asumă responsabilitatea pentru accidentul rutier
Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, a recunoscut că a fost implicat, zilele trecute, într-un accident rutier în Bistriţa, care s-a produs din vina sa. Ivan a declarat că incidentul a avut loc joi seară, în municipiul Bistriţa.
Întrebat despre circumstanțele accidentului, Ivan a explicat: „Eu am fost de vină pentru că n-am acordat prioritate unui autobuz pe care efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcţia din care a venit acel autobuz şi, efectiv, nu l-am văzut.”
El a adăugat că, din fericire, atât el cât și familia sa, inclusiv un copil de trei ani, au scăpat cu doar câteva vânătăi și o sperietură serioasă. „Putea să fie o tragedie. A fost, repet, vina mea pentru că n-am acordat prioritate acelui autobuz”, a concluzionat Bogdan Ivan.
